طرز تهیه کباب شیشلیک

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 10 آبان 1395 در ساعت 18 : 6 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

کباب شیشلیک

 

 شیشلیک غذایی بسیار لذیذ است که از شش تکه از دنده گوسفند درست میشود . خواستگاه این غذا شهر مشهد و بخصوص ییلاقات شاندیز و طرقبه میباشد که لذیذترین شیشلیکها را طبخ مینمایند و بسیاری از این رستورانها در دیگر شهرهای کشور دارای شعبات فراوانی میباشند البته این کباب در بعضی شهرها بصورت گوشتهای تکه شده است اما در مشهد به همراه دنده به سیخ کشیده شده و کباب میشود

طرز تهیه شیشلیک:

 

مواد لازم جهت تهیه شیشلیک:

گوشت دنده  گوسفند: ۱ کیلوگرم

ماست: ۱ لیوان

زعفران دم شده: ۲ قاشق غذاخوری

گوجه فرنگی متوسط : ۱۰ عدد

آبلیمو: ۳ قاشق غذاخوری

روغن زیتون (یا مایع) : نصف استکان

فلفل: به میزان لازم

 

طرز تهیه:

 ابتدا داخل کاسه ای پیاز رنده شده ، آبلیمو ، ماست ، روغن ، فلفل و زعفران دم شده را با هم مخلوط نمایید سپس گوشت را به تکه های کوچک و یکسان خرد کرده و آنها  در این مایه بخوابانید و بمدت 24 ساعت در یخچال نگهداری کنید تا گوشت نرم شود. 

پس از استراحت، گوشت ها را به سیخ بکشید و بین هر  قطعه یک تکه کوچک دنبه قرار دهید، موقع کباب کردن بهتر است از ذغال استفاده کنید اما در صورت عدم دسترسی میتوانید درون فر یا روی اجاق با حرارت متوسط شیشلیک ها را اماده کنید. پس از پخت کباب کمی نمک بر روی آن بریزید.

شیشلیک را با برنج سرو مینمایند بهترین همراهان این غذا گوجه کبابی ، فلفل کبابی و لیموی حلقه شده  میباشد.

نکته:

1 - کباب را نباید با حرارت کم و بمدت طولانی طبخ نمود چرا که کباب خشک و بی آب میشود  

2 - اگر فرصت کافی برای آماده کردن کباب را ندارید میتوانید کمی کیوی له شده را درون ظرفی ریخته و گوشتها را بمدت یکساعت در آن بریزید کیوی بخاطر خاصیت اسیدی بودنش  باعث نرم شدن گوشت میگردد البته دقت کنید که گوشت بیش از یکساعت در کیوی نماند چرا که باعث از دست رفتن بافت گوشت و فساد سریع آن میشود.

 

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :